serdar-kilicsel-aile

Merhaba,

Ben Serdar Kılıçsel. 1983 İstanbul doğumluyum.

Fen Bilimlerine ilgi ve sevgi duymamı sağlayan İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Matematik Mühendisliği Bölümü'nde eğitimlerimi tamamladım.

2005 yılından itibaren farklı sektörlerin Bilgi Teknolojileri departmanında Yazılım Geliştirme faaliyetleri ve ekip yöneticiliği görevlerini üstlenmekteyim.

CV bilgilerim için buraya tıklayabilirsiniz...

Sağlıklı bir aile yaşamı benim için herşeyden önce gelir.

Hayatı tanıdığımız, sevgiyi saygıyı öğrendiğimiz, gülüp eğlendiğimiz, birlikte vakit geçirmekten mutluluk duyduğumuz bir dayanışma merkezidir aile.

Biz de 2010 yılında çıktığımız bu aile yolculuğuna 2016 yılında dünyaya gelen kızımızla devam ediyoruz. Tabi yolculuğumuz hemen hergün yepyeni rotalarla ve bambaşka sürprizlerle dolmaya başladı. Çıkarttığı tek ses, attığı her adım, yaptığı her hareket bizim de hayatımıza farklı renkler katıyor.

Her insanın en az bir hobisi olmalı.

Tutkuyla bağlandığı, sürekli kendini geliştirmek istediği, heyecan duyduğu bir hobi. İşte bu, benim için fotoğraf çekmek.

Makinenin o küçük penceresinden bakınca kendimi başka bir dünyaya bağlanmış buluyorum. Zihnimde oluşturduğum kompozisyonu gerçeğe yansıtmaya çalışmak, hayata farklı açılardan bakmamı da sağlıyor. Eğer farklı bir mesleğe sahip olsaydım kesinlikle görsel sanatlarla ilgili olmasını isterdim.

Çektiğim fotoğraflar üzerinde ışık ve renk düzenlemeleri yaparak onları olduğundan daha canlı göstermeyi de seviyorum. Bir fotoğraf üzerinde hiç bıkmadan saatlerce uğraştığım çok olmuştur. Mutlu anılar biriktirmek ve onları iyi bir fotoğrafla ölümsüzleştirmeyi seviyorum.

Güzel bir kitap okumaktan zevk alırım.

Değişik yazarları, ilginç konuları okurken yeni bir şeyler keşfeden insanların duyduğu heyecanı hisseder, mutlu olurum.

Okuduğum şeyler hakkında sohbet etmeyi, tartışmayı, yorum yapmayı da severim. Kategorik olarak romanlar vazgeçilmezim olsa da eğitim, politika, tarih, araştırma ve bilimsel içerikli kitapları da takip etmeye çalışırım. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanırım. Bu yüzden okuduğum kitaplar hakkında incelemeler yaparak paylaşmaya çalışıyorum.

İncelemelerini hazırlayarak yaptığım bu paylaşımları bir sosyal sorumluluğa dönüştürmek istedim. Siteden elde edilen reklam gelirleri kimsesiz çocuklarımıza KİTAP olarak geri dönecek. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız ancak okuyarak geleceğimize şekil verebilirler. Ve bu, hepimizin sağlayacağı destek ile mümkün olabilir.

Serdar Kılıçsel © 2018
facebook.com instagram.com linkedin.com